Yhteystiedot

Pietarsaaren Saalem-seurakunta

Jaakonkatu 25
68600 Pietarsaari

Puhelin: 06 7231715
Sähköposti: info(at)pietarsaarensaalem.fi

Y-tunnus: 9109814-5

Seurakunnan tilinumerot:
Saalem ry:n päätili OP FI37 5567 0720 1068 59

Lainanlyhennystili OP FI90 5567 0720 1068 75

Rekisteri- ja tietosuojaseloste

Yhteydenottolomake

Yhteydenotto

3 + 1 =

Työntekijät ja vastuuhenkilöt

Tuomas Vuorinen

Tuomas Vuorinen

Pastori

Puhelin: 044-504 8425
Sähköposti: tuomas.vuorinen@pietarsaarensaalem.fi

Lapsityö

Pyhäkoulu
Kaija Pöllänen
041-755 7556

Jeppis Jippii
Elina Ruf-Pitkäkangas (tiedotusvastaava)
040-574 9861

Nuorisotyö

Hanna ja Markus Lehtinen
sekä
Sofia ja Antti Laitinen
0400-853 572 Antti
antti.laitinen@pietarsaarensaalem.fi

 

Diakonia

Diakonian yhteystiedot

Diakoniatyön koordinaattori:
Kaija Pöllänen p. 041-755 7556
Email: kaija.pollanen@pietarsaarensaalem.fi

Vankilatyö

Aviopari Martti Stenbacka ja Merja Mäyrä
0400-860586 Martti
040-8104374 Merja
masa.sten@gmail.com

Lähetystyön yhdyshenkilö

Matti Tervaskangas
Porvarinmäentie 2 c 13
68620 Pietarsaari
050-545 8091
matti.tervaskangas@pietarsaarensaalem.fi

Hallitus ja vanhimmisto

Seurakunnan
hallitus

Kimmo Uusitalo (pj.)
044-378 8752
kimmo.uusitalo@pietarsaarensaalem.fi

Birgitta Kaipio (rahastonhoitaja)
040-571 9412
birgitta.kaipio@pietarsaarensaalem.fi

Kristian Hiltunen
040-502 3392
kristian.hiltunen@pietarsaarensaalem.fi

Esa Ojajärvi

Marjukka Pariyar (siht.)
050-346 5478
marjukka.pariyar@pietarsaarensaalem.fi

Ensio Kaipio (vpj.)
0400-959 250
ensio.kaipio@multi.fi

Veijo Vainio
050-376 3148

Seurakunnan vanhimmisto

Tuomas Vuorinen (pj.)
044-504 8425
tuomas.vuorinen@pietarsaarensaalem.fi

Matti Tervaskangas
050-545 8091
matti.tervaskangas@pietarsaarensaalem.fi

Matti Ryynänen
050-430 3612

Eino Koistinen
045-230 0517
eino.koistinen@pietarsaarensaalem.fi

 

Kimmo Uusitalo (siht.)
044-378 8752
kimmo.uusitalo@pietarsaarensaalem.fi

Markus Lehtinen
050-380 0837
markus.lehtinen@pietarsaarensaalem.fi

Kristian Hiltunen
040-502 3392
kristian.hiltunen@pietarsaarensaalem.fi

Lähetystyöntekijät

Airi Tuomi

Airi Tuomi

Lähetystyöntekijä

Yhteystiedot:
Airi Tuomi
P.O. Box 532 Awasa ETHIOPIA
Puhelin: +995 3382 00018

Teltantekijä

Teltantekijä

Kirjautuminen

Kirjaudu sivustolle

Kirjaudu Pietarsaaren Saalemin sivustolle ylläpitoa varten.