Yhteystiedot

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Pietarsaaren Saalem-seurakunta

Jaakonkatu 25
68600 Pietarsaari

Puhelin: 06 7231715
Sähköposti: info(at)pietarsaarensaalem.fi

Y-tunnus: 9109814-5

Seurakunnan tilinumerot
Saalem ry:n päätili OP FI37 5567 0720 1068 59

Viitenumerot:
Seurakunnan toimintaan 1012
Lähetystyöhön 2008
Rakennustilille 5005
Anne Uusitalon työn tukemiseen 7540

Lainanlyhennystili OP FI90 5567 0720 1068 75
Viitenumero:
Rakennuslainan lyhentämiseen 9001

Rekisteri- ja tietosuojaseloste

Yhteydenottolomake

Yhteydenotto

7 + 7 =

Työntekijät ja vastuuhenkilöt

Tuomas Vuorinen

Tuomas Vuorinen

Pastori

Puhelin: 044-504 8425
Sähköposti: tuomas.vuorinen@pietarsaarensaalem.fi

Marja Toukola

Marja Toukola

Evankelista

Puhelin: 040-540 4029
Sähköposti: marja.toukola@pietarsaarensaalem.fi

Lapsityö

Pyhäkoulu
Karoliina Vuorinen
044-507 2109

Jeppis Jippii
Elina Ruf-Pitkäkangas (tiedotusvastaava)
040-574 9861

Sählykerho
Kimmo Uusitalo
044-378 8752
kimmo.uusitalo@pietarsaarensaalem.fi

Nuorisotyö

Hanna ja Markus Lehtinen
sekä
Sofia ja Antti Laitinen
050-380 0837 Markus
markus.lehtinen@pietarsaarensaalem.fi

Varhaisnuorisotyö

Sofia ja Antti Laitinen
0400-853 572 Antti
sofia.laitinen@pietarsaarensaalem.fi
antti.laitinen@pietarsaarensaalem.fi

Diakonia

Diakonian yhteystiedot

Diakoniatyön koordinaattori:
Kaija Pöllänen p. 044-5012109
Email: kaija.pollanen2@gmail.com

Radiotyö ja koulutyö

Terho Hiltunen
040-526 7255
terho.hiltunen@pietarsaarensaalem.fi

Vankilatyö

Aviopari Martti Stenbacka ja Merja Mäyrä
0400-860586 Martti
040-8104374 Merja
jannu.huoleton@jippii.fi

Bullaliga

Sami Houtsonen
040-4190282

Lähetystyön yhdyshenkilö

Matti Tervaskangas
Porvarinmäentie 2 c 13
68620 Pietarsaari
050-545 8091
matti.tervaskangas@pietarsaarensaalem.fi

Hallitus ja vanhimmisto

Seurakunnan
hallitus

Kimmo Uusitalo (pj.)
044-378 8752
kimmo.uusitalo@pietarsaarensaalem.fi

Matti Tervaskangas (vpj.)
050-545 8091
matti.tervaskangas@pietarsaarensaalem.fi

Birgitta Kaipio
040-571 9412
birgitta.kaipio@pietarsaarensaalem.fi

Esa Ojajärvi

Marjukka Pariyar (siht.)
050-346 5478
marjukka.pariyar@pietarsaarensaalem.fi

Ensio Kaipio
0400-959 250
ensio.kaipio@multi.fi

Veijo Vainio
050-376 3148

Seurakunnan vanhimmisto

Tuomas Vuorinen (pj.)
044-504 8425
tuomas.vuorinen@pietarsaarensaalem.fi

Matti Tervaskangas
050-545 8091
matti.tervaskangas@pietarsaarensaalem.fi

Matti Ryynänen
050-430 3612

Kristian Hiltunen
040-502 3392
kr.hiltunen@icloud.com

Kimmo Uusitalo (siht.)
044-378 8752
kimmo.uusitalo@pietarsaarensaalem.fi

Markus Lehtinen
050-380 0837
markus.lehtinen@pietarsaarensaalem.fi

Tauno Toukola
044-350 1935
tauno.toukola@pietarsaarensaalem.fi

Antti Laitinen
0400-853 572
antti.laitinen@pietarsaarensaalem.fi

Lähetystyöntekijät

Airi Tuomi

Airi Tuomi

Lähetystyöntekijä

Yhteystiedot:
Airi Tuomi
P.O. Box 532 Awasa ETHIOPIA
Puhelin: +995 3382 00018

Teltantekijä

Teltantekijä

Kirjautuminen

Kirjaudu sivustolle

Kirjaudu Pietarsaaren Saalemin sivustolle ylläpitoa varten.